II Zachodniopomorski DogTrekking Czaplinek 2018

II Zachodniopomorski DogTrekking Czaplinek 2018

W sobotę 7 kwietnia br., odbył się „II Zachodniopomorski Dogtrekking Czaplinek 2018”. Impreza ma na celu  propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzowanie fantastycznej formy rekreacji- marszobiegu w towarzystwie psa. Ponieważ impreza ma zasięg ogólnopolski, jest również szansą na promocję pięknych i zróżnicowanych terenów Pojezierza Drawskiego.

Organizacji tego wydarzenia po raz kolejny podjęła się Marcelina Bzdyrek- założycielka firmy „BeActive”, która zajmuję się promocją sportu oraz organizacją różnego rodzaju wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.

Tegoroczny dogtrekking rozpoczął się na terenie  przepięknego kompleksu edukacyjno-turystycznego Hubertówka Zofiówka, a trasy przebiegały na 3 dystansach: S- 6.5 km   M-10 km oraz L-14 km.

Uroczystego wręczenia medali oraz nagród dokonał burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który pogratulował wszystkim uczestnikom biegu oraz dodał, że jest to doskonała okazja do ukazania przyrodniczych uroków Gminy Czaplinek. Marcelina Bzdyrek podkreśliła natomiast, że organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy sponsorów: firmy BELCANDO marce karm najwyższej jakości oraz Gminy Czaplinek. Serdeczne podziękowania skierowała również w stronę osób, które przyczyniły się do organizacji biegu: pana Tomasza Tomeckiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Czaplinek, pana Janusza Ziętkiewicza- Kierownika Referatu Sportu i Rekreacji w Czaplinku, pana Mariana Rutowicza- Dyrektora ZGK Sp. z o.o.

Ponieważ organizacja biegu cieszyła się dużym zainteresowaniem, Marcelina Bzdyrek zaprosiła wszystkich do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się już jesienią…

Aleksandra Łuczyńska

strona wydarzenia na FB