III Zachodniopomorski DogTrekking Polne 2018

III Zachodniopomorski  DogTrekking Polne 2018

W sobotę 6 października br., odbyła się kolejna już edycja Zachodniopomorskiego DogTrekkingu – marszobiegu w towarzystwie psów zorganizowanego przez BeActive Marcelina. Impreza ma na celu  propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz popularyzowanie fantastycznej formy rekreacji jaką jest dogtrekking. Na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego gościli zawodnicy m.in. ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Poznania i Bydgoszczy.

Tegoroczny dogtrekking rozpoczął się na terenie  wsi Polne w gm. Barwice, a trasy przebiegały na 3 dystansach:  S-11,4 km  M- 15 km km oraz L 18 km w pięknych lasach Nadleśnictwa Czaplinek.

Zwycięzcami trzeciej edycji „Zachodniopomorskiego DogTrekkingu” zostali:

– trasa L –

  1. Mariusz Ryndak z Schelby
  2. Michał Kasprzak z Lilą
  3. Edyta Szczepańska- Dolna i Kajetan Dolny z Pepsi

– trasa M –

  1. Anna Rolik i Cacek
  2. Beata Metkowska z Tenorem
  3. Magdalena Subieta z Kropką

– trasa M –

  1. Oliwia Warzyńska, Małgorzata Alwin, Justyna Rek, Adrian Karowski z Kiarą
  2. Agnieszka Kozieł, Anna Kozłowska, Marcin Garbowski z Kiarą
  3. Małgosia Bochniak, Daniel Nartowski, Natalia Bontor z Burym i Pako

Uroczystego wręczenia medali oraz nagród dokonał burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który pogratulował wszystkim uczestnikom biegu oraz dodał, że jest to doskonała okazja do ukazania przyrodniczych walorów Pojezierza Drawskiego. Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony dwóch gmin: Czaplinek i Barwice oraz  sponsora: firmy BELCANDO, marce najwyższej jakości karm dla psów.

BeActive Marcelina pragnie serdecznie podziękować osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji biegu: Gminie Czaplinek i Burmistrzowi Czaplinka Adamowi Kośmidrowi, Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim i Staroście Stanisławowi Kuczyńskiemu, Nadleśnictwu Czaplinek i Nadleśniczemu Tomaszowi Tomeckiemu, panu Wiesławowi Runowiczowi przewodniczącemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku, pani Renacie Trembowelskiej, przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Barwicach, oraz pani Dorocie Niedzieli –  dyrektorce Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach.

Ponieważ bieg z psami cieszy się dużym zainteresowaniem, cała załoga III-go Zachodniopomorskiego DogTrekkingu Polne 2018 zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się wiosną 2019 roku.

 

Więcej na fb klik